Nejčastější otázky k půjčování karavanů (obytných vozů)

Jak probíhá objednání obytného auta?

Rezervujte si termín na webu prostřednictvím rezervačního formuláře a my vás budeme obratem kontaktovat. Zaplatíte zálohovou fakturu a máte svůj termín pevně zarezervovaný. Cca měsíc před půjčením vozu vás vyzveme k doplacení zbytku ceny a v termínu vám bude vůz připraven. 

Pokud si půjčujete obytný vůz na poslední chvíli pár dní před odjezdem, je nutné zaplatit plnou cenu rezervace. Následně je pro vás auto připraveno. Bez zaplacení zálohy není možné garantovat vaši rezervaci. 

 

Jaké řidičské oprávnění potřebuji na řízení vašich obytných aut?

Na všechny naše vozy vám stačí řidičský průkaz skupiny B, tedy, klasický řidičák na osobní auto. Jde totiž vlastně o takové dodávky. Naše auta jsou vždy ve skupině do 3,5 tuny. Pokud tedy máte řidičské oprávnění skupiny B, můžete řídit všechny naše obytné vozy. 

 

Co je součástí výbavy vašich obytných vozů?

Výbava našich obytných vozů obsahuje: plynový sporák – 3 plotýnky (2 plné plynové lahve), lednici s mrazákem (na plyn i elektřinu), plynové topení a bojler, koupelnu se sprchou, připravené WC včetně chemie a speciálního toaletního papíru, stůl a 2 židle, markýzu, nosič na kola, tempomat, couvací kameru, motorovou klimatizaci, palubní počítač s Android systémem pro napojení vašeho mobilního telefonu, navigaci, rezervní kolo na výměnu včetně nářadí, úklidové a čistící potřeby, ložní prádlo (povlečení a peřiny), jídelní a varné nádobí (4 talíře, příbory, hrnce i pánev), prodlužovací kabel, vyrovnávací klíny, hadice a konev na doplnění vody včetně několika redukcí na hadici 

Možnost naplnit nádrž s vodou (volitelně bez příplatku). 

 

Jak probíhá převzetí obytného vozu? 

Po zaplacení ceny půjčovného (obvykle převodem na účet nebo kartou online) dochází k fyzickému předání vozu. Před předáním vozu dojde k podpisu smlouvy o nájmu a složení vratné kauce ve výši 20.000 Kč v hotovosti. Následně vám naše obsluha ukáže všechny funkce obytného auta a vysvětlí všechny náležitosti provozování obytného auta. Vůz je předáván s podepsaným předávacím protokolem nejdříve v 9:00 hodin první den pronájmu. 

Hodně našich klientů vyráží s naším obytnými vozem vůbec poprvé, takže máme dostatek času a prostoru vše vysvětlit a předvést. Užívání obytného vozu je velmi intuitivní, takže je opravdu pro každého. Navíc máme všechny důležité činnosti natočené i na videu, takže se můžete i v průběhu vaší dovolené vše oživit pomocí našich krátkých videí. 

Naše obytné vozy se vždy předávají na adrese Písecká 187, Strakonice, kde na zastřešeném hlídaném parkoviště můžete mít zaparkované své osobní auto v době pronájmu našeho obytného vozu. 

 

Jak probíhá vrácení vozu?

Po konci vaší dovolené nám přivezete vypůjčené vozidlo v následujícím stavu: vyprázdněná odpadní nádrž, vyprázdněná nádrž toalety tzv. WC kazeta (není potřeba ji plnit novou náplní s chemií), plná nádrž pohonných hmot, umyté nádobí a uklizený vnitřní prostor obytného vozu. Následně náš pracovník zkontroluje výše uvedené a vrátí vám kauci (případně odečte z kauce nalezená poškození a opět se podepíše předávací protokol). Vůz je nutné vrátit nejpozději do 18:00 poslední den pronájmu. 

 

Můžu u vás nechat svůj osobní vůz?

Ano, při půjčení našeho obytného vozu počítáme s tím, že u nás zaparkujete svůj osobní automobil. Máme k tomu uzpůsobené kryté, oplocené a kamerou hlídané parkoviště. 

 

Jaké jsou podmínky pro půjčení obytného vozu?

Minimální věk 21 let a 3 roky praxe s řidičským oprávněním skupiny B (tedy na osobní auta). Při podpisu smlouvy je pak potřeba 2 doklady totožnosti (občanský průkaz a řidičský průkaz). 

 

Jak jsou vozy pojištěny? 

Každý vůz v naší nabídce má samozřejmě povinné ručení, ale zároveň i havarijní pojištění s maximální asistencí po celé Evropě. Tudíž se nemusíte bát, že někde zůstanete bez pomoci. Spoluúčast u našich vozů v oblasti havarijního pojištění je 5% (minimálně 5.000 Kč), klient ručí za škody na vozidle do výše kauce. Markýza, nosič kol a veškeré vnitřní vybavení vozu není součástí pojištění a jejich případné poškození se hradí z odpovědnostní pojistky klienta (pojistka "na blbost") případně z vratné kauce, pokud takovou pojistku nemá klient sjednanou. Do doby vyřešení pojistného případu je kauce zadržena. Na bližší podmínky u každého vozu se můžete informovat při předání k pronájmu u naší obsluhy. 

 

Jak je to s kouřením v obytném voze? 

Kouření je přísně zakázáno. Za porušení tohoto pravidla se účtuje pokuta dle obchodních podmínek. 

 

Jak je to s domácími mazlíčky ve voze? 

Domácí mazlíčci jsou zakázáni

 

Jaké jsou v obytném voze spotřebiče? 

Všechny obytné vozy v naší nabídce disponují velkou lednicí s mrazákem (vše ve variantě na plyn či elektřinu dle potřeby), plynovým sporákem (3 plotýnky) a moderním nastavitelným topením včetně bojleru. Některé vozy mají navíc televizi s možností HDMI či USB spojením s vaším zařízením (vlastní satelitní nabídka vozu je omezená na základní programovou satelitní nabídku volně dostupných programů). 

 

 

 

 

rezervovat