Vyrazit na dovolenou v karavanu nebo v obytném voze má mnoho benefitů. Asi největší výhodou je naprostá volnost a flexibilita. Můžete se z minuty na minutu rozhodnout, kde strávíte další dny na svých cestách. Komfort a pohodlí jsou dalšími důvody, proč trávit dny volna takovým způsobem.

 

 

" />

Při pronájmu karavanu neopomeňte tyto 4 důležité věci

7.2.2023
http://www.karavany-strakonice.cz/admin/./upload/clanky/cesta 2.jpg

Pronájem karavanu není tak snadný, nestačí přijít do půjčovny a objednat si první, který uvidíte. Základem je zjistit, zda máte vhodný vůz pro táhnutí karavanu. Když si půjčujete obytné auto, je to všechno o hodně jednodušší.

Typ toalety a sprchy

Většina karavanů obsahuje toaletu a dokonce i sprchu. To je jedna z hlavních výhod karavanu nebo obytného vozu. Toaleta není prostorná, ale je praktická. Toalety nemusíte sdílet s ostatními a můžete si je vyčistit sami. Před dovolenou si zkontrolujte, zda kemp má to správné vybavení pro váš (pronajatý) karavan. V závislosti na typu toalety musíte být schopni naplnit nádrž na vodu a vyprázdnit nádrž na odpad. Ještě nevíte, jak to všechno funguje? Pronajímatel vašeho karavanu vám řekne, jaké připojení potřebujete a jak fungují toalety. U nás vás vždy se všemi informacemi seznámíme.

Co byste si měli vzít s sebou?

Možná vám přijde romantické cestovat v malém karavanu. Nebo možná budete chtít velký karavan se spoustou místa pro celou rodinu. Místnost, kterou máte, také určuje, kolik si můžete vzít s sebou věcí. Než si půjdete koupit kempinkovou výbavu, je dobré požádat o soupis inventáře karavanu, který si půjčujete. Kuchyňské doplňky jsou u půjčeného karavanu obvykle standardní. Nechte tedy ten extra kráječ sýra doma! Zeptejte se, zda byste si měli vzít vlastní ložní prádlo. U nás máte ložní prádlo již v ceně výpůjčky.

Nájemní smlouva

Při pronájmu karavanu je samozřejmě nutné podepsat nájemní smlouvu. Udělejte si čas na důkladné přečtení, včetně drobného tisku. Věnujte pozornost nákladům na zrušení, odpovědnosti za škodu (viz také bod o pojištění) a výši zálohy. Zkontrolujte, zda jsou všechny náklady na pronájem správné. Možná jste již zaplatili část nájemného před cestou. Zajistěte, aby vás pronajímatel znovu nepožádal o zaplacení této částky. Je tak snadné udělat chybu! U nás máme velice jednoduchou smlouvu. Obvykle je vše zaplaceno dopředu, takže při předání vás požádáme pouze o vratnou kauci spojenou s případnými škodami na voze, které nekryje pojištění případně kryje kauce vaši spoluúčast.

Vyzvednutí karavanu

 

Konečně nadešel čas: čas vyzvednout karavan! Než budete moci odjet s karavanem, pronajímatel zkontroluje karavan zevnitř i zvenčí. Dostanete pokyny o karavanu a uvidíte, co všechno má. Pronajímatel také sepíše seznam již existujících škod. Postupujte dále a pořiďte si fotografie sami, abyste měli důkaz, pokud jsou při vracení karavanu pochybnosti. Poté, co projdete nájemní smlouvou a zaplatíte veškeré částky, dostanete klíč. Nyní může dobrodružství opravdu začít!

Půjčte si naše obytné auto ještě dnes za výhodných podmínek.
rezervovat