Než si půjčíte obytné auto

17.10.2021
http://www.karavany-strakonice.cz/admin/./upload/clanky/camper-2260094_1280.jpg

Na dovolenou s obytným vozem. Pro mnohé nejlepší způsob, jak trávit svůj volný čas. Pokud ještě nevlastníte karavan nebo obytný vůz, ale toužíte po takovém způsobu cestování, může být pro vás ideální možnost pronájmu v dobré půjčovně. Pronájem má dvě hlavní výhody. Rychle zjistíte, zda je karavaning něco pro vás, a je to podstatně levnější než nákup. 

Ekonomika nákupu a půjčení obytného auta

Koupit si obytné auto nebo karavan vůbec nedává ekonomický smysl. Auto stojí obvykle 1,5 mil. Kč (a více) a půjčovné na týden v létě máte za zhruba 25 tisíc korun. Takže musíte vyjet 60x na dovolenou, než se vám to vyplatí. Ale než vyjedete 60x na dovolenou, tak vaše auto zestárne a bude vás spíše stát peníze, než že byste si užívali.

I kdybyste je jeli 3x na týden za rok, pořád to bude 20 let, než se vám to vyplatí. A za 20 let vaše auto nebude asi schopno bez problémů dojet do Chorvatska a zpět. Kdežto auto z půjčovny, bude pořád nové. Ekonomické rozhodnutí, zda si koupit nebo půjčit je jasné. Vždy půjčit.

Než si karavan půjčíte

Je rozumné začít hledat karavan delší dobu před plánováním výletu. Ideálně měsíc a více. Před létem je to spíše 3 měsíce dopředu. To vám dává možnost největšího výběru a můžete těžit ze slevy za včasnou rezervaci. Cena pronájmu nezávisí pouze na velikosti karavanu nebo míře luxusu. Především sezóna ovlivňuje náklady. 

Jste schopni jet na dovolenou mimo sezónu, na jaře nebo na podzim? Tak to udělejte! To vám poskytne nejen lepší cenu pronájmu, ale také nižší náklady na ubytování v kempech. Zkontrolujte, zda se karavan poskytuje dostatečné teplo, pokud cestujete na podzim nebo v zimě. Důležitá je zdvojená podlaha a kvalitní vytápění.

Vhodný přívěs (karavan)

Při půjčování karavanu zvažte, jakým autem budete karavan tahat. Je vaše auto vhodné nebo si ho budete muset půjčit? Musíte také zvážit, kolik zavazadel budete při cestování přepravovat v karavanu. Karavan, který si pronajmete, nesmí být naložen těžší, než dovoluje odtahové auto. Tyto informace najdete na osvědčení o registraci vozidla. Pokud váš vůz není schopen příliš táhnout a samotný karavan je těžký, bude čistá nosnost karavanu nízká. Některé věci tak do karavanu nenaložíte, například jízdní kola.

Proto je vždy zajímavější si půjčit obytné auto. Můžete ho řídit s klasickým řidičákem na osobák a neřešíte žádné další problémy. Půjčení obytného auta vám odstraní komplikace s řešením hmotnosti auta a přívěsu. 

Půjčte si naše obytné auto ještě dnes za výhodných podmínek.
rezervovat