5 důvodů proč si pronajmout obytné auto

17.10.2021
http://www.karavany-strakonice.cz/admin/./upload/clanky/motorhome-1827832_1280.jpg

Svět karavaningu je rozdělený na dvě poloviny. Jedna fandí karavanům a přívěsům, druhá nedá dopustit na výhody „obyťáku“. Obě varianty mají svá pro a proti, ovšem při podrobnějším zkoumání zjistíte, že obytný vůz má těch pro přece jen o něco více. Obecně lze říci, že obytný vůz má pro cestovatele mnohem více výhod než jakýkoli karavan, i ten luxusnější.

 

Jednodušší řízení obytňáku

Řízení obytného vozu je radost se zvednutou kabinou, která odpovídá velikosti vozidla. Tažení karavanu může být pro mnoho řidičů, i těch zkušených, noční můra a zvládnutí řízení může trvat dlouho, zvláště když jste začátečník. Z auta budete mít nižší výhled, ale mimořádně dlouhá délka, se kterou se musíte vypořádat, a vědět, kolik prostoru potřebujete k manévrování po úzkých silnicích, je velmi stresující.

Všestrannost obytných aut

Můžete jen milovat jízdu z kempu do kempu, užívat si otevřenou silnici a ohromující okolní scenérii. Mnoho lidí však stále častěji využívá svůj obytný vůz k různým dobrodružstvím, včetně offroadů a cestování do jiných zemí či dokonce kontinentů. Pokud jste trochu dobrodružnější povahy, obytný vůz by se mohl lépe hodit a poskytnout vám tak trochu extra všestrannosti.

Parkování

Při vjezdu do kempu nebo při příjezdu na určené místo ke kempování vás čeká jedna nemilá věc – parkování. Najít dostatek místa pro karavan i osobní automobil a zaparkovat. Parkování auta s připojeným karavanem není nic snadného, chce to hodně času a cviku, než se karavan naučíte hladce zaparkovat.

Neustálé připojování k automobilu

Pokud si pronajmete karavan, musíte mít dostatečně silné auto, které karavan bez problémů utáhne. Tím to však nekončí. Při každém výletu musíte karavan připojit a následně odpojit od vozidla. Do obytného vozu jen nasednete a jedete. Karavany se standardně musí zapatkovat, připojit všechny odpadní nádrže a podobně. Kdežto u obytného auta vše vezete sebou, patkování obvykle neděláte, protože najedete na vyrovnávací klíny a máte zaparkováno.

Můžete vidět více míst při jedné dovolené

 

Výše uvedené důvody vám navíc dávají daleko větší volnost. Volnost v tom, že využití obytného auta je jednodušší. Zkrátka nasednete, jedete, zastavíte, přespíte (často i na parkovišti nebo místě, které je k tomu určené = stellplatz) a ráno pokračujete. Ideální variantou jsou pak cesty do velkých měst, 1-2 dny tam přespat a vyrazit dál. A takhle můžete procestovat celé chorvatské pobřeží, nebo termály v Maďarsku. Stačí si jen vybrat a v průběhu cesty hledat nejlepší místa na přespání. Bez závazků a svobodně. V tom je pronájem obytného auta neocenitelný. 

Půjčte si naše obytné auto ještě dnes za výhodných podmínek.
rezervovat