Magazín plný inspirace a užitečných informací o obytných autech

http://www.karavany-strakonice.cz/admin/upload/clanky/rodina.jpg
11.6.2024

Plánování dovolené v obytném voze může být vzrušující, ale také trochu náročné. Aby byla vaše cesta co nejpohodlnější a bez stresu, je důležité se dobře připravit a pečlivě zabalit. Tento článek vám poskytne přehled toho, na co byste měli myslet před odjezdem a co byste určitě neměli zapomenout přibalit.

Plánování trasy a destinací

Výběr destinací

Než vyrazíte na cestu, udělejte si přehled o místech, která chcete navštívit. Zvažte zajímavé turistické atrakce, národní parky, kempy a města, která vás lákají. Mít hrubý plán trasy vám pomůže lépe organizovat čas a zajistí, že nezmeškáte žádné důležité body na cestě. Pamatujte, že flexibilita je jednou z hlavních výhod cestování obytným vozem, takže nevadí, když si některé části trasy upravíte podle aktuálních podmínek a nálady.

Rezervace kempů

Pokud plánujete navštívit oblíbené turistické destinace, doporučuje se rezervovat místa v kempech předem. Zvláště během hlavní sezóny mohou být kempy rychle plné. Rezervace vám zajistí místo na přespání a často i přístup k dalším potřebným službám, jako jsou sprchy, elektrické přípojky nebo wi-fi. Vyhledejte kempy, které jsou dobře hodnocené a nabízejí potřebné vybavení pro obytné vozy.

Kontrola technického stavu vozu

Před cestou

Před odjezdem si dejte čas na důkladnou kontrolu technického stavu vašeho obytného vozu. Zkontrolujte olej, brzdy, pneumatiky a všechny důležité systémy vozu. Ujistěte se, že máte plně nabitou baterii a plné nádrže vody a plynu. Prověřte funkčnost všech spotřebičů, jako jsou lednička, sporák, topení a klimatizace. Mějte u sebe kontakty na asistenční služby, které vám mohou pomoci v případě technických problémů na cestě.

Během cesty

I během cesty je důležité pravidelně kontrolovat stav vozu, zvláště pokud plánujete delší trasu. Pravidelné kontroly vám mohou pomoci předejít nepříjemným překvapením. Ujistěte se, že kontrolujete tlak v pneumatikách, stav oleje a další základní údržbu. Mějte po ruce základní nářadí pro případ menších oprav.

Vybavení kuchyně

Základní nádobí a náčiní

Nezapomeňte na základní nádobí, jako jsou hrnce, pánve, talíře, příbory a hrnky. Přibalte si také nože, otvírák na konzervy, škrabku na zeleninu a další kuchyňské náčiní. Mějte na paměti, že prostor v obytném voze je omezený, takže volte multifunkční náčiní, které vám usnadní vaření.

Potraviny

Připravte si seznam potravin, které budete potřebovat. Zaměřte se na trvanlivé potraviny, jako jsou těstoviny, rýže, konzervy, cereálie a sušenky. Nezapomeňte na koření, olej, sůl a cukr. Přibalte i čerstvé potraviny, které můžete uchovat v lednici, jako je ovoce, zelenina, maso a mléčné výrobky. Plánujte jídla předem a zvažte jednoduché a rychlé recepty, které vám ušetří čas.

Osobní věci

Oblečení

Zabalte si oblečení vhodné pro různé povětrnostní podmínky. Nezapomeňte na teplé vrstvy, pláštěnku, pohodlné boty na chození a plavky, pokud plánujete návštěvu pláže nebo bazénu. Myslete na to, že v obytném voze je omezený prostor, proto volte oblečení, které je praktické a snadno kombinovatelné.

Hygienické potřeby

Zabalte si základní hygienické potřeby, jako jsou zubní kartáčky, pasta, mýdlo, šampon, ručníky a toaletní papír. Nezapomeňte na lékárničku s základními léky a obvazy. Přibalte i repelenty proti hmyzu a opalovací krém s vysokým faktorem ochrany.

Zábava a volný čas

Knihy a hry

Přibalte si knihy, časopisy, karty a společenské hry, které vás zabaví během večerů nebo v případě špatného počasí. Cestování obytným vozem vám dává příležitost k relaxaci a odpočinku, takže si nezapomeňte vzít něco, co vám zpříjemní volný čas.

Sportovní vybavení

Pokud plánujete outdoorové aktivity, jako jsou cyklistika, turistika nebo vodní sporty, nezapomeňte na potřebné vybavení, jako jsou kola, turistické hole nebo plavecké pomůcky. Prostor v obytném voze je omezený, proto zvažte, které vybavení je pro vás nejdůležitější a co opravdu využijete.

Dokumenty a peníze

Dokumenty

Ujistěte se, že máte s sebou všechny potřebné dokumenty, jako jsou řidičský průkaz, doklady o pojištění, cestovní pasy a rezervace kempů. Mějte kopie těchto dokumentů uložené na bezpečném místě. Doporučuje se také mít digitální kopie na cloudu pro případ ztráty.

Peníze a platební karty

Připravte si dostatek hotovosti pro případ, že nebudete mít přístup k bankomatům. Mějte s sebou také platební karty a zkontrolujte jejich platnost. Pro případ nouze mějte odděleně uloženou rezervní hotovost.

Závěr

Příprava na cestu obytným vozem může být náročná, ale s dobrým plánováním a organizací může být vaše dovolená nezapomenutelným zážitkem. Nezapomeňte na základní potřeby a užijte si svobodu a dobrodružství, které cestování obytným vozem nabízí. Šťastnou cestu!

http://www.karavany-strakonice.cz/admin/upload/clanky/ppodzim obytnakem.jpg
21.5.2024

Podzim je ideálním obdobím pro cestování obytným vozem, zejména pokud hledáte klid a pohodu mimo rušnou letní sezónu. Letní měsíce bývají často přeplněné turisty, což může znamenat fronty na atrakcích, přeplněné kempy a menší možnost si skutečně užít krásu přírody. Na podzim se však situace výrazně mění. Turistická sezóna končí, děti se vracejí do škol a většina lidí se soustředí na své každodenní povinnosti. To je ten pravý čas pro ty, kteří hledají klidné útočiště a chtějí si vychutnat přírodu bez davů.

Výhody půjčení obytného auta na podzim

Cestování obytným vozem na podzim přináší řadu výhod. Méně lidí znamená, že máte větší šanci najít perfektní místo k zaparkování a kempování. Kempy a parkoviště jsou často méně obsazené, což vám umožní vybrat si ta nejlepší místa s nádhernými výhledy. Tento klid vám dává prostor na relaxaci a užívání si přírody v jejím nejkrásnějším období, kdy jsou stromy zahaleny do pestrobarevných odstínů červené, oranžové a žluté. Můžete si tak naplno užít podzimní kouzlo, aniž byste museli bojovat o místo s ostatními turisty.

Svoboda v plánování cesty

Další výhodou cestování na podzim je, že máte větší svobodu v plánování své cesty. Méně turistů znamená, že nemusíte tolik plánovat dopředu a můžete být více spontánní. Pokud se rozhodnete změnit plány na poslední chvíli, je mnohem snazší najít volné místo v kempu nebo zarezervovat atrakcí bez nutnosti čekání. Tento flexibilní přístup vám umožní přizpůsobit cestu aktuálnímu počasí a náladě, což je obzvlášť důležité na podzim, kdy může být počasí proměnlivé.

Ekonomicky výhodné pronájmy obytného auta na podzim

Podzimní cestování obytným vozem je také ekonomicky výhodnější. Mimo hlavní sezónu jsou ceny pronájmů obytných vozů a kempovacích míst často nižší. Mnoho půjčoven a kempů nabízí speciální podzimní slevy a akční nabídky, což může významně snížit náklady na vaši dovolenou. Nižší ceny znamenají, že si můžete dovolit delší výlety nebo luxusnější vybavení, aniž byste překročili svůj rozpočet. To je skvělá příležitost pro ty, kteří chtějí zažít kvalitní dovolenou bez vysokých nákladů.

Podzimní krása přírody obytným vozem

Jedním z nejkrásnějších aspektů podzimního cestování je příležitost vidět přírodu v její plné kráse. Podzim je období, kdy příroda mění svou tvář a nabízí ohromující scenérie, které jsou ideální pro fotografování. Tiché lesy, mlžná rána a zlatavé západy slunce vytvářejí jedinečnou atmosféru, kterou si můžete vychutnat z pohodlí svého obytného vozu. Tato přírodní krása je umocněna klidem a tichem, které podzim přináší, což vám umožní plně se ponořit do okolního prostředí.

Navíc, podzimní počasí je často příjemné a ideální pro outdoorové aktivity. Teploty jsou obvykle mírnější než v létě, což je ideální pro turistiku, cyklistiku nebo rybaření. V chladnějších večerech si můžete užít teplo ohně nebo se zahřát uvnitř svého obytného vozu s teplým nápojem v ruce. Tato kombinace příjemného počasí a outdoorových aktivit dělá z podzimu skvělý čas pro dobrodružství a objevování nových míst.

Gastrozážitky si na podzim užijete ještě více

V neposlední řadě, podzim je také skvělým obdobím pro gastronomické zážitky. Mnoho oblastí pořádá podzimní festivaly a trhy, kde můžete ochutnat sezónní pochoutky a místní speciality. Obytný vůz vám umožní snadno navštívit tato místa a vychutnat si čerstvé produkty přímo od farmářů. Od dýňových koláčů po čerstvý mošt – podzim nabízí nepřeberné množství kulinářských zážitků, které si můžete vychutnat v pohodlí svého mobilního domova.

Celkově vzato, cestování obytným vozem na podzim nabízí jedinečnou příležitost pro klidnou a relaxační dovolenou. Méně turistů, krásná příroda, flexibilita v plánování a ekonomické výhody – to vše činí z podzimu ideální čas pro výlety a dobrodružství. Pokud hledáte způsob, jak uniknout stresu a shonu každodenního života, podzimní cestování obytným vozem je perfektní volbou.

http://www.karavany-strakonice.cz/admin/upload/clanky/obrazek.jpg
6.5.2024

Květen je ideálním časem pro rodinné dovolené plné dobrodružství a objevování nových míst. Pro rodiče s dětmi, kteří milují cestování s karavanem, nabízí tento měsíc nekonečné možnosti pro zajímavé výlety a nezapomenutelné zážitky.

Pokud hledáte inspiraci na to, kam vyrazit a co podniknout, máme pro vás několik tipů a aktivit, které vám pomohou plánovat perfektní rodinnou dovolenou v karavanu.

Rozhodněte se pro přírodní dobrodružství

Květen je často spojen s probouzející se přírodou a příjemným počasím. Proč tedy nevyužít tuto příležitost k prozkoumání národních parků, lesů a jezer? Mnoho karavanových táborů je situováno v blízkosti krásných přírodních lokalit, kde můžete strávit čas s rodinou a užívat si venkovského prostředí. Pro děti je to skvělá příležitost k prozkoumávání přírody, sbírání rostlin a hledání zvířat.

Plážové radovánky

Pokud preferujete dovolenou u vody, květen je skvělým časem pro návštěvu pobřežních destinací nebo jezer. Nastavte si karavan na pláži a užívejte si slunce, písek a osvěžující koupání. Plážové hry, stavění pískových hradů a pikniky na břehu moře jsou skvělými způsoby, jak strávit čas s dětmi a vytvořit si nezapomenutelné rodinné vzpomínky.

Kulturní výlety a historická místa

Pro rodiny s dětmi, které mají zájem o historii a kulturu, může být květen skvělým časem k návštěvě historických památek, muzeí a zajímavých měst. Prozkoumejte starobylá města, hradní zříceniny nebo archeologické naleziště a dozvíte se spoustu zajímavých informací. Mnoho takových míst nabízí také speciální programy pro děti, jako jsou interaktivní výstavy nebo historické hry.

Adrenalinová dobrodružství

Pro rodiny s odvážnými dětmi může být květen skvělým časem k vyzkoušení různých adrenalinových aktivit. Od jízdy na horských kolech až po lanové parky nebo vodní sporty, možnosti jsou nekonečné. Mnoho karavanových táborů a rekreačních areálů nabízí širokou škálu dobrodružných aktivit vhodných pro celou rodinu.

Kempování pod hvězdami

Květen je také skvělým časem k nočnímu kempování a pozorování hvězd. Připravte si táborák, uvařte si marshmallow a strávte večer vyprávěním příběhů pod širým nebem. Pro děti to může být magický zážitek, který si budou pamatovat po celý život.

Květen je ideálním měsícem pro rodinné dovolené v karavanu plné dobrodružství a nezapomenutelných zážitků. S těmito tipy a aktivitami budete mít plánovanou každou chvilku a vaše rodina si užije nezapomenutelný čas společně. Nezapomeňte si přibalit foťák a zachytit tyto krásné momenty, které vám budou připomínat krásné chvíle strávené společně.

http://www.karavany-strakonice.cz/admin/upload/clanky/42E165AD-B9FC-4A9E-9670-7E03AD75B85A.jpeg
28.3.2024

Cestování obytným vozem je skvělým způsobem, jak prozkoumat nové destinace, zatímco si zachováte komfort domova. Ať už jste začátečník nebo zkušený karavanista, bezpečnost by měla být vždy na prvním místě. Zde je několik tipů, jak zajistit bezpečnou jízdu a parkování s vaším obytným vozem.

 

1. Před cestou

 

•Technická kontrola: Pravidelně kontrolujte tlak v pneumatikách, hladinu oleje a stav brzd. Ujistěte se, že všechna světla a směrovky fungují správně.

•Známí prostor: Seznamte se s rozměry vašeho obytného vozu. Znát jeho výšku a šířku je klíčové pro bezproblémové projetí podjezdy a úzkými ulicemi.

•Náklad a rozložení hmotnosti: Správně rozložte hmotnost ve vašem vozidle. Těžké předměty by měly být nízko a uprostřed, aby se předešlo nestabilitě vozidla.

 

2. Během jízdy

 

•Udržujte bezpečnou vzdálenost: Obytné vozy potřebují delší brzdnou dráhu. Ujistěte se, že mezi vámi a vozidlem před vámi je dostatečná vzdálenost.

•Omezení rychlosti: Dodržujte doporučené rychlostní limity, obzvláště v zatáčkách a na sjezdech, kde může být vaše vozidlo náchylnější k převrácení.

•Pozornost k počasí: Během nepříznivého počasí jako je déšť, sníh nebo silný vítr, jezďte s extra opatrností. Přizpůsobte svou rychlost podmínkám.

 

3. Parkování

 

•Plánování předem: Před příjezdem na místo se ujistěte, že máte představu o dostupnosti parkovacích míst a jejich velikosti.

•Bezpečné parkoviště: Vyberte si místo, které je dostatečně velké a má rovný povrch. Vyhněte se parkování pod stromy v případě silného větru.

•Použití bezpečnostních pomůcek: Při parkování na mírném sklonu použijte zarážky pod kola, abyste zabránili pohybu vozidla.

 

4. Využití technologie

 

•Zpětné kamery a senzory: Moderní obytné vozy jsou často vybaveny zpětnými kamerami a parkovacími senzory, které usnadňují parkování v těsných prostorách.

•Navigace a aplikace: Používejte navigační systémy a aplikace navržené pro řidiče obytných vozů, které vás upozorní na výšková omezení, váhová omezení a nabízejí informace o kempingových místech.

 

Rizika, která vás mohou potkat

Při cestování a životě v obytném voze se můžete setkat s řadou rizik, která mohou ohrozit vaši bezpečnost a pohodlí. Zde jsou některá z nejběžnějších rizik a jak se jim vyhnout:

 

1. Nehody způsobené špatným řízením

 

Obytné vozy jsou větší a těžší než většina jiných vozidel, což znamená, že jsou náročnější na ovládání. Vyšší střed těžiště zvyšuje riziko převrácení při rychlém manévrování nebo v zatáčkách.

 

•Prevence: Absolvujte kurz řízení pro obytné vozy, abyste si osvojili techniky bezpečného řízení.

 

2. Poškození vozidla při parkování

 

Nesprávné parkování nebo neopatrné manévrování v těsných prostorech může vést k poškození vašeho nebo cizího majetku.

 

•Prevence: Využijte pomocných technologií jako jsou zpětné kamery a parkovací senzory, a nebojte se požádat o pomoc při parkování.

 

3. Poruchy vozidla

 

Nedostatečná údržba může vést k poruchám na cestě, což může způsobit nejen nepříjemnosti, ale i potenciální bezpečnostní rizika.

 

•Prevence: Pravidelně provádějte údržbu vozidla a před každou cestou zkontrolujte jeho technický stav.

 

4. Odcizení nebo vandalismus

 

V některých oblastech může být vyšší riziko krádeže nebo poškození vozidla.

 

•Prevence: Parkujte na osvětlených a bezpečných místech, používejte bezpečnostní systémy a nezanechávejte cenné předměty na viditelných místech.

 

5. Zdravotní problémy

 

Život na cestách může být spojen s řadou zdravotních výzev, včetně obtíží se zdravou stravou, nedostatkem pohybu nebo expozicí extrémním povětrnostním podmínkám.

 

•Prevence: Plánujte vyvážené jídlo, vyhraďte čas na pravidelnou fyzickou aktivitu a připravte se na různé povětrnostní podmínky.

 

6. Legislativní a regulační omezení

 

Nesplnění místních pravidel a předpisů pro parkování nebo táboření může vést k pokutám nebo jiným právním problémům.

 

•Prevence: Informujte se o místních pravidlech a předpisech týkajících se řízení a parkování obytných vozů.

 

7. Útoky zvířat nebo hmyzu

 

V přírodě nebo na venkovských kempovacích místech se můžete setkat s různými druhy zvířat a hmyzu, které mohou být nejen nepříjemné, ale i nebezpečné.

 

•Prevence: Uchovávejte jídlo a odpadky v uzavřených nádobách, používejte repelenty a během noci zůstávejte uvnitř vozidla nebo ve stanu.

Při dodržování těchto bezpečnostních tipů a prevenci rizik si můžete užívat dobrodružství na cestách s minimálním počtem nepříjemností a rizik.

Obecné shrnutí

Cestování obytným vozem může být úžasným dobrodružstvím, ale je důležité si uvědomit odpovědnost, která s řízením takového vozid la přichází. S těmito tipy pro bezpečnou jízdu a parkování si můžete užívat své cesty s vědomím, že jste učinili maximum pro ochranu sebe, svých spolucestujících a ostatních na silnici.

http://www.karavany-strakonice.cz/admin/upload/clanky/znacka.png
13.3.2024

Při plánování dovolené nebo výletu obytným vozem si mnoho z nás klade otázku, kam všechno můžeme jet. Stejně tak důležité je však vědět, kam s obytným vozem rozhodně nejezdit. Ačkoliv cestování obytným vozem nabízí skvělou flexibilitu a možnost objevovat nová místa na vlastní pěst, existují lokace a situace, které je lepší se vyhnout, abyste si výlet co nejvíce užili a zároveň se vyvarovali potenciálním problémům.

1. Úzké a klikaté horské silnice

Ačkoliv horské oblasti nabízí nádherné výhledy a jedinečné zážitky, úzké a klikaté silnice mohou být pro řidiče obytných vozů velkou výzvou. Nejenže manévrování s velkým vozidlem na omezeném prostoru vyžaduje značné dovednosti, ale v horských oblastech se také můžete setkat s prudkými stoupáními a klesáními, které jsou na motor vozidla velkou zátěží. Vyhýbejte se těmto cestám, pokud nejste zkušení a jistí v řízení v náročných podmínkách.

2. Městská centra historických měst

Historická města a jejich úzké uličky sice mohou být lákavým cílem pro turisty, ale pro řidiče obytných vozů představují noční můru. Nedostatek parkovacích míst, úzké průjezdy a vysoká hustota pěších turistů mohou způsobit, že se vaše prohlížení města rychle změní v stresující zážitek. Navíc riziko poškození vozidla nebo způsobení dopravního incidentu v takových místech není zanedbatelné.

3. Neupravené terény a off-road trasy

I když může být lákavé vydat se s obytným vozem na dobrodružství mimo vyšlapané cesty, je důležité mít na paměti, že tyto vozidla nejsou primárně určena pro jízdu v těžkém terénu. Off-road trasy mohou vozidlu způsobit značné škody, od poškození podvozku až po proražené pneumatiky, a mohou vás dostat do situací, z nichž nebude snadné se dostat ven.

4. Oblasti s vysokým rizikem přírodních katastrof

Některé oblasti mohou být v určitých obdobích roku více náchylné k přírodním katastrofám, jako jsou povodně, zemětřesení, lesní požáry nebo laviny. Před cestou se informujte o aktuálních podmínkách a rizicích a vyhýbejte se cestám do oblastí, kde by vaše bezpečí mohlo být ohroženo.

5. Zakázané nebo omezené zóny

Nakonec, vždy respektujte místní předpisy a značení a vyhýbejte se vjezdu do oblastí, kde je obytným vozům vjezd zakázán nebo omezen. To může zahrnovat některé přírodní parky, chráněné oblasti, nebo specifické ulice a čtvrti ve městech. Porušení těchto pravidel může vést k pokutám nebo jiným právním postihům.

Cestování obytným vozem z naší půjčovny nabízí nespočet krásných a bezpečných destinací, které můžete bez obav navštívit. Klíčem k úspěšnému a bezproblémovému výletu je důkladné plánování a informovanost o potenciálních rizicích. Vždy vybírejte trasy a destinace, které jsou přátelské k obytným vozům, a užijte si krásu cestování na čtyřech kolech s maximálním komfortem a bezpečností.

http://www.karavany-strakonice.cz/admin/upload/clanky/C1293A07-EDDC-48BA-B2C2-37C2D1AA6BEC.jpeg
20.2.2024

Výběr správné půjčovny obytných vozů může výrazně ovlivnit váš celkový zážitek z cestování. Naše půjčovna obytných vozů ve Strakonicích nabízí kombinaci kvality, pohodlí a osobního přístupu, která nás odlišuje od konkurence. Zde je několik důvodů, proč si pro vaše příští dobrodružství vybrat právě nás.

Transparentní cenová politika

Chápeme, jak je důležitá předvídatelnost nákladů při plánování dovolené. Naše cenová politika je proto maximálně transparentní, bez skrytých poplatků. Všechny náklady jsou jasně uvedeny předem, abyste mohli svou dovolenou plánovat s jistotou, že nebudete čelit žádným neočekávaným výdajům. Stačí si vybrat termín a hned vidíte konečnou cenu včetně DPH i poplatků za naplnění nádrže s vodou, plynových lahví, přípravy celého vozu i toaletních potřeb. 

Individuální přístup

Každý cestovatel má unikátní potřeby a přání. Naším cílem je poskytnout osobní přístup a poradenství, abychom zajistili, že vaše cesta bude přesně taková, jakou si představujete. Ať už potřebujete radu při výběru vozidla, doporučení na trasy nebo tipy na kempování, náš tým je zde, aby vám pomohl. Pomůžeme vám jak v zaškolení, tak i v tipech, kam a jak se vydat. Naše půjčovna obytných vozů je tu pro vás a vy si jenom užijte dovolenou. 

Výhodné balíčky a slevy

Nabízíme širokou škálu výhodných balíčků a sezónních slev, které vaši dovolenou udělají ještě příjemnější. Od delších pronájmů po last-minute nabídky, snažíme se vyjít vstříc různým rozpočtům a plánům našich zákazníků. 

Spolehlivost a bezpečnost

Bezpečnost našich zákazníků je naší nejvyšší prioritou. Všechna naše vozidla pravidelně procházejí důkladnou kontrolou a údržbou, abychom zajistili jejich spolehlivost a bezpečnost na cestách. Když si půjčíte obytný vůz u nás, můžete být klidní, že dostanete vozidlo ve vynikajícím technickém stavu.

 

Vybrat si naši půjčovnu obytných vozů ve Strakonicích znamená dát přednost kvalitě, pohodlí a bezstarostnému cestování. Jsme zde, abychom vám pomohli uskutečnit vaše cestovní sny s důvěrou, že jste ve spolehlivých rukách. Navštivte nás a začněte plánovat své příští dobrodružství na kolech ještě dnes. 

http://www.karavany-strakonice.cz/admin/upload/clanky/IMG_0793.jpeg
15.2.2024

Hledáte alternativu ke klasickým kempům a turistickým destinacím v České republice? Toužíte po spojení s přírodounevšedních zážitcích mimo vyšlapané cestičky? Pak vás jistě zaujmou neobvyklá místa, kam se dá vyrazit s obytným vozem a která vám přinesou nové dojmy a dobrodružství.

1. Spát pod hvězdami: Zažijte kouzlo nocování pod širým nebem na louce, u jezera nebo v lese. Vybavte se kvalitní karimatkou, spacákem a nechte se uchvátit pohledem na noční oblohu. Nezapomeňte si ověřit, zda je kempování na daném místě povoleno a respektujte soukromí a majetek druhých.

2. Historická a tajemná místa: Prozkoumejte hrady, zámky, opuštěné vesnice a historická opevnění. Mnoho z nich nabízí prostor pro kempování a speciální programy pro karavanisty. Zažijte kouzlo historie a tajemnou atmosférutěchto památek.

3. Festivaly a akce: Spojte kempování s kulturním zážitkem a užijte si jedinečnou atmosféru festivalů a akcí. Mnoho z nich nabízí vyhrazené kempovací zóny a širokou škálu aktivit.

4. Národní parky a chráněné krajinné oblasti: Objevte krásy České republiky v národních parcích a chráněných krajinných oblastech. Najdete zde malebné kempy a turistické stezky pro všechny úrovně. Respektujte pravidla a chraňte životní prostředí.

5. Neobvyklé kempy: V České republice najdete kempy s netradičním zaměřením, jako jsou například glampingové kempykempy na farmách nebo vino kempy. Užijte si komfortní ubytovánílokální produkty a atraktivní aktivity.

Tipy na neobvyklá místa pro obytná auta:

  • Nocování pod hvězdami na louce u hradu Karlštejn: Užijte si romantickou atmosféru a krásný výhled na hrad.
  • Hrad Pecka: Prozkoumejte tajemné hradní sklepení a užijte si kempování v historickém prostředí.
  • Festival Colours of Ostrava: Zažijte jedinečnou atmosféru festivalu a užijte si koncerty, divadla a workshopy.
  • Národní park Šumava: Objevte krásy Šumavy a užijte si turistiku, cyklistiku a vodní sporty.
  • Glampingový kemp Valtice: Užijte si komfortní ubytování v luxusním stanu a ochutnejte lahodná vína z místních vinic.
  • Farmapark u Dobříše: Zažijte autentický venkovský život a pobavte se s celou rodinou.

Při kempování v neobvyklých místech:

  • Dodržujte pravidla a respektujte soukromí a majetek druhých.
  • Buďte ohleduplní k ostatním kempařům a k životnímu prostředí.
  • Vybavte se vším potřebným pro komfortní a bezpečné kempování.
  • Buďte flexibilní a připraveni na různé situace.

Neobvyklá místa v České republice vám přinesou nezapomenutelné zážitky a nové perspektivy. Otevřete se dobrodružství a objevte kouzlo kempování mimo vyšlapané cestičky!

 

Na nic už nečekejte a vyberte si termín níže, zadejte datum, kdy se vám výlet hodí a hned uvidíte, jaká vozidla jsou v tomto čase k dispozici. 

http://www.karavany-strakonice.cz/admin/upload/clanky/obytnak1.jpeg
13.2.2024

Cestování obytným vozem se stává stále populárnější a existuje mnoho dobrých důvodů, proč byste měli zvážit právě tento způsob prozkoumávání světa na vaší příští dovolené. Zde je pět klíčových důvodů, proč je obytný vůz ideální volbou pro vaše dobrodružství.

1. Naprostá svoboda a flexibilita

Jedním z hlavních lákadel cestování obytným vozem je neomezená svoboda, kterou tento způsob cestování nabízí. Můžete se rozhodnout, kam pojedete, kde se zastavíte a jak dlouho na jednom místě zůstanete. Nemusíte se vázat na pevné rezervace hotelů nebo jízdní řády veřejné dopravy. Pokud se vám na nějakém místě líbí, jednoduše tam zůstanete déle. S obytným vozem od naší půjčovny si užijete dovolenou přesně podle svých představ.

2. Úspory nákladů

Cestování obytným vozem může být také velmi cenově efektivní. Ušetříte za ubytování, protože váš vůz slouží jak jako dopravní prostředek, tak jako místo pro spaní. Kromě toho si můžete vařit vlastní jídlo, což vám ušetří další peníze, které byste jinak utratili v restauracích. Půjčovna obytných vozů nabízí různé velikosti a typy vozů, takže si můžete vybrat vozidlo, které nejlépe vyhovuje vašemu rozpočtu a potřebám. Standardem jsou 4 místa na jízdu i na spaní.

3. Pohodlí domova

Obytný vůz poskytuje pohodlí a vybavení, na které jste zvyklí z domova. Můžete mít své oblíbené věci kolem sebe, vařit si oblíbená jídla a spát ve vlastní posteli. Moderní obytné vozy jsou vybaveny kuchyní, koupelnou, pohodlnými lůžky a dokonce i zábavní elektronikou, což z vašeho dobrodružství činí domov na kolech.

4. Blízkost přírodě

Cestování obytným vozem vám umožní být blíže přírodě. Můžete snadno strávit noc pod hvězdami, probouzet se s výhledem na hory nebo usínat za zvuku mořských vln. Navíc máte možnost objevovat odlehlá místa, kam byste se běžným způsobem cestování dostali jen těžko.

5. Ideální pro rodiny a skupiny

Obytný vůz je skvělou volbou pro rodiny nebo skupiny přátel. Umožňuje společné trávení času, sdílení zážitků a posilování vztahů. Děti mají dostatek prostoru na hraní. Společné cestování obytným vozem vytváří vzpomínky, které budete vzpomínat celý život. Je to něco jiného než přijet na hotel a ubytovat se. Trávíte spolu čas, který je jiný, zábavný a rozhodně se na něj nezapomíná.

Z těchto důvodů a mnoha dalších je obytný vůz perfektní volbou pro vaši příští dovolenou. Ať už hledáte dobrodružství na otevřené silnici, relaxaci v přírodě, nebo jen únik od každodenního stresu, půjčovna obytných vozů vám může pomoci najít ideální vozidlo pro vaše plány. Vydejte se na cestu s obytným vozem a prožijte dovolenou, na kterou nikdy nezapomenete.

Zvolte si termín, který vám vyhovuje. Vyberte si ho z nabídky níže a hned uvidíte, které vozy jsou vám v tomto čase k dispozici a za jakou konečnou cenu (včetně lůžkovin, vybavení obytného vozu a zaškolení).

http://www.karavany-strakonice.cz/admin/upload/clanky/IMG_0784.jpeg
9.2.2024

Cestování obytným vozem není jen letní záležitostí. Zima nabízí celou řadu jedinečných možností pro dobrodružství, které si můžete užít přímo z pohodlí vašeho domova na kolech. Od zasněžených horských vrcholků po idylické zimní krajiny, zde jsou top destinace, kam vyrazit s obytným vozem v zimní sezóně.

Krkonoše: Zimní sporty a horská magie

Krkonoše jsou ideální destinací pro milovníky zimních sportů a přírody. S obytným vozem můžete objevovat různé lyžařské areály, vychutnávat si procházky v zasněžené krajině nebo se vydat na běžky po dobře udržovaných trasách. Mnoho kempů v této oblasti nabízí zimní stání s připojením na elektricitu a přístupem k teplé vodě, což zajišťuje pohodlný pobyt i v chladnějších měsících.

Český Krumlov: Romantika a historie

Pokud hledáte méně adrenalinovou, ale neméně kouzelnou zimní destinaci, Český Krumlov je tou pravou volbou. Toto historické město nabízí malebné uličky a zimní festivaly, které oceníte zejména v předvánočním období. Navštivte místní kempy a užijte si magickou atmosféru jihočeské perly i v zimních měsících.

Lipno: Rodinná zábava v srdci přírody

Lipenská přehrada a její okolí jsou v zimě skutečným rájem pro rodiny s dětmi. Kromě lyžování a bruslení na zamrzlé přehradě nabízí Lipno také množství turistických tras a atrakcí jako je Stezka korunami stromů. Kempy v oblasti jsou vybaveny na zimní provoz, což zaručuje komfortní zázemí pro vaše dobrodružství.

Šumava: Klid a odpočinek uprostřed přírody

Šumava je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek daleko od městského ruchu. Prozkoumejte zasněžené lesy na běžkách nebo pěšky a načerpejte novou energii v této krásné, tiché krajině. Mnohé kempy v Šumavě nabízí celoroční ubytování, umožňující vám prožít pravou zimní pohádku.

Moravský kras: Dobrodružství pod zemí

Pro netradiční zimní zážitek vyrazte do Moravského krasu, kde teplota v jeskyních zůstává konstantní po celý rok. Prohlídky jeskyní, jako jsou Punkevní jeskyně nebo Macocha, vám nabídnou únik před zimním chladem a ukáží krásy, které se skrývají pod povrchem země.

 

Bez ohledu na to, kam v zimní sezóně s obytným vozem vyrazíte, je důležité připravit své vozidlo na chladnější poč así. Ujistěte se, že máte dostatečné vytápění, izolaci a zásoby proti zamrznutí. Také nezapomeňte na zimní pneumatiky, které mohou být nezbytné pro bezpečnou jízdu v zasněžených nebo zamrzlých podmínkách. To vše pro vás samozřejmě máme v naší půjčovně k dispozici. 

 

Cestování obytným vozem v zimě přináší jedinečnou příležitost prožít kouzlo ročního období z pohodlí vašeho mobilního domova. Se správnou přípravou a pozitivním přístupem se můžete těšit na nezapomenutelné zážitky, objevování zimních krás a vytváření vzpomínek, které si budete pamatovat po zbytek života. My vám k tomu dodáme v naší půjčovně obytných vozů komfortní obytňák připravený okamžitě pro vaši jízdu. 

Ať už se rozhodnete pro aktivní dovolenou plnou zimních sportů nebo preferujete klidné chvíle v přírodě, obytný vůz vám poskytne flexibilitu a svobodu vybrat si přesně takový typ zimní dovolené, který vám nejvíce vyhovuje. Půjčovna obytných vozů ve Strakonicích je tady, aby vám pomohla najít ideální vozidlo pro vaše zimní dobrodružství. Navštivte nás a nechte se inspirovat pro vaši příští cestu!

Neváhejte a podívejte se, jaké termíny jsou ještě volné. Zadejte vámi požadovaný datum vaší cesty níže a ihned uvidíte, jaké vozy jsou pro vás k dispozici. Obratem je můžete za jasně danou cenu rezervovat. A je to.

http://www.karavany-strakonice.cz/admin/upload/clanky/baleni1.jpeg
6.2.2024

Cestování obytným vozem je vzrušující způsob, jak prozkoumat nové destinace s pohodlím domova na kolech. Aby byla vaše cesta co nejpříjemnější, je klíčové efektivně zabalit vše potřebné. Tento článek, připravený vaší půjčovnou obytných vozů, vám poskytne pět základních tipů, jak na to.

Seznam nezbytností

Začněte vytvořením seznamu všeho, co budete na cestě potřebovat. Tento seznam by měl zahrnovat oblečení vhodné pro předpokládané počasí, osobní hygienické potřeby, lékárničku první pomoci, potřeby pro vaření a jídlo (věci na vaření i konzumaci máte od nás ve voze k dispozici zdarma), nářadí pro základní opravy a samozřejmě mapy nebo navigaci. Seznam vám pomůže zajistit, že nezapomenete na důležité věci a zároveň zabráníte zbytečnému přeplnění vozidla.

Balení oblečení a obuvi

Při balení oblečení volte vrstvení, které vám umožní přizpůsobit se různým povětrnostním podmínkám bez nutnosti balit příliš mnoho kusů. Využijte vaků na stlačení, které ušetří místo ve vašem vozidle a udrží vaše věci organizované. Nezapomeňte na pohodlnou obuv vhodnou pro různé aktivity, jako je turistika, koupání nebo procházky městem.

Kuchyňské potřeby a jídlo

Plánování jídel předem může výrazně ušetřit místo a snížit stres z vaření na cestách. Balte trvanlivé potraviny, které vydrží a nezabírají mnoho místa, jako jsou těstoviny, rýže, konzervovaná jídla a sušené ovoce. Pánev, hrnec, talíře, hrnky, kelímky i příbory máte od nás ve voze plně k dispozici. Díky velké lednici si navíc můžete vzít i takové potraviny, které vám vydrží v chladničce. 

Zábava a relaxace

I na cestách je důležité si najít čas na relaxaci a zábavu. Nezapomeňte si vzít knihy, karty, hry nebo dokonce přenosný reproduktor pro poslech hudby. Pokud cestujete s dětmi, zabalte dostatek hraček a her, které je zabaví během dlouhých hodin na cestě.

Důležité dokumenty a bezpečnostní vybavení

Nakonec, ale neméně důležitě, ujistěte se, že máte s sebou všechny důležité dokumenty, jako jsou řidičské průkazy, pasy (pokud plánujete cestovat do zahraničí), pojištění a doklady k vozidlu (to samozřejmě máte od nás, vůz je havarijně pojištěn). Také nezapomeňte na bezpečnostní vybavení, včetně reflexních vest, baterky, záložního nabíječe pro mobilní telefony a dostatek vody.

Efektivní balení je klíčem k bezstarostnému dobrodružství s obytným vozem. S těmito tipy budete připraveni na vše, co vám cesty přinesou. A pokud hledáte spolehlivého partnera pro vaše cestování, půjčovna obytných vozů ve Strakonicích vám nabízí moderní vozidla, která vyhoví vašim potřebám a zpříjemní vaši dovolenou.

Rezervujte si termín níže a hned zjistíte, jaké vozy jsou k dispozici a kolik za půjčení zaplatíte. Jedna cena, přehledně a bez dalších skrytých poplatků. 

http://www.karavany-strakonice.cz/admin/upload/clanky/IMG_0762.jpeg
3.2.2024

Cestování obytným vozem se může zdát jako ideální způsob průzkumu neznámých míst při zachování pocitu domácího pohodlí. Klíčem k bezproblémovému dobrodružství je však důkladná příprava a správný přístup. Zde jsou konkrétní tipy, jak minimalizovat stres a užít si každý moment na cestě s obytným vozem od Karavany Strakonice.

Důkladná příprava vozidla

Před každou cestou je nezbytné zajistit, aby byl váš obytný vůz v perfektním technickém stavu. To zahrnuje kontrolu tlaku v pneumatikách, úroveň motorového oleje, funkčnost brzd a světel, jakož i ověření, že všechny domácí systémy jako topení, chlazení a vodní systémy jsou plně operativní. S tím vším můžete v naší půjčovně počítat. Doporučujeme také mít s sebou základní sady nářadí pro řešení drobných oprav na cestě. Základní sadu máte také od nás k dispozici. Tato preventivní opatření mohou výrazně snížit riziko nečekaných komplikací a zbytečného stresu.

Plánování trasy a rezervace kempů

Efektivní plánování trasy je základem pro pohodlné cestování. Aplikace jako Google Maps nebo Waze nabízejí užitečné nástroje pro plánování, včetně odhadů času příjezdu, informací o dopravní situaci a alternativních trasách. Pro rezervaci kempů a nalezení ideálních míst pro přespání jsou neocenitelné aplikace jako Park4Night a Campercontact. Tyto aplikace poskytují podrobné informace o kempovacích zařízeních, včetně recenzí od ostatních cestovatelů, cen a dostupných služeb. Rezervace místa v kempu předem může odstranit stres z hledání ubytování na poslední chvíli, zejména během hlavní turistické sezóny.

Balení jen nezbytností

Při balení na cestu je důležité myslet na to, že méně je někdy více. Snažte se balit efektivně, zvažte co skutečně potřebujete a co je možné ponechat doma. Zahrněte základní lékárničku, dostatek oblečení na různé počasí, potřeby pro vaření a dostatek zásob vody. Přemýšlejte také o prostorově úsporných řešeních, jako jsou skládací nádoby nebo multifunkční nářadí. Od nás máte kompletní vybavení kuchyně včetně talířů a příborů k dispozici. Na venkovní posezení máte v ceně židličky a stolek. Při výpůjčce na 7 a více dní máte i ložní prádlo zdarma k zapůjčení. 

Zdravé jídelní návyky na cestě

Udržování vyvážené stravy během cestování může být výzvou, ale je to klíčové pro vaše zdraví a energii. Plánování jídel a příprava zdravých svačin předem vám pomůže vyhnout se pokušení rychlého občerstvení. Využijte kuchyň ve vašem obytném voze k přípravě čerstvých a výživných jídel. Díky plynovému sporáku a ve spojení s velkou lednicí vám nic nebrání v tom vařit si vaše oblíbená a kvalitní jídla přímo v obytňáku. Lokální trhy mohou být skvělým zdrojem čerstvých surovin a zároveň vám nabídnou možnost ochutnat místní speciality.

Nastavení realistických očekávání

Důležitým aspektem pro minimalizaci stresu při cestování je mít realistická očekávání. Přijměte, že ne vše půjde podle plánu a že část dobrodružství spočívá v nečekaných zážitcích a výzvách. Flexibilita a schopnost přizpůsobit se změnám jsou klíčové. Ať už jde o zpoždění způsobené dopravou, neplánované změny počasí, nebo dokonce menší technické problémy s vozem, mějte na paměti, že každá situace je překonatelná a může se stát součástí vašeho příběhu.

Zabezpečení a bezpečnost

Bezpečnost by měla být vždy na prvním místě, jak při řízení, tak při kempování. Ujistěte se, že znáte základní bezpečnostní protokoly pro obytné vozy a vždy se řiďte místními pravidly a regulacemi. Mějte při ruce kontakty na místní nouzové služby a nezapomeňte informovat přátele nebo rodinu o vaší trase a plánovaných zastávkách.

Cestování s obytným vozem přináší nekonečné možnosti pro objevování a dobrodružství, a s těmito tipy se můžete těšit na cestu s menším stresem a více radostí. V Karavany Strakonice vám nabízíme kvalitní obytné vozy, které splní všechny vaše požadavky a umožní vám vydat se na cestu snů. Přijďte k nám a nechte se inspirovat pro vaše další dobrodružství.

Stačí zadat vámi požadovaný termín níže a hned uvidíte, kolik vás cesta bude stát a zda je nějaký z našich vozů ještě k dispozici.

http://www.karavany-strakonice.cz/admin/upload/clanky/IMG_0761.jpeg
2.2.2024

Cestování obytným vozem se může zdát jako výzva, ale s pravými nástroji a informacemi se rychle stane nezapomenutelným dobrodružstvím. Abychom vám pomohli na cestě, připravili jsme seznam aplikací, které usnadní plánování, navigaci a užívání si každého dne vaší cesty. A nezapomeňte, naše půjčovna obytných vozů Karavany Strakonice je tady proto, abyste mohli vyrazit na cestu ve vozidle, které splní všechny vaše požadavky.

1. Park4Night – Najděte své dokonalé místo pro nocleh

Aplikace Park4Night je skutečným klenotem pro každého cestovatele s obytným vozem. Nabízí podrobné informace o tisících míst pro přespání v Evropě a po celém světě. Uživatelé zde najdou nejen kempy, ale i bezplatná parkovací místa vhodná pro nocování. Díky recenzím od komunity můžete snadno najít bezpečná a přívětivá místa.

2. Google Maps, Waze nebo Mapy.cz – Vaši spolehliví průvodci na cestě

Bez kvalitní navigace se na cestách s obytným vozem neobejdete. Google Maps nabízí spolehlivou navigaci, informace o dopravní situaci a možnost zjistit důležité body zájmu, jako jsou obchody, restaurace nebo památky. Waze, oblíbená mezi řidiči, poskytuje aktuální informace o dopravě v reálném čase, upozorňuje na dopravní kontroly a umožňuje uživatelům sdílet informace o cestě. Mapy.cz jsou zase vynikající parťák pro cyklostezky a detailní informace o České republice. 

3. Campercontact – Vše, co potřebujete vědět o kempech

Hledání kempu, který vyhovuje vašim potřebám, může být náročné. Aplikace Campercontact usnadňuje tento úkol díky rozsáhlé databázi kempů po celé Evropě, včetně informací o vybavení, cenách a dostupnosti. Uživatelské recenze a fotografie vám pomohou rozhodnout se pro ten pravý kemp pro vaši další zastávku.

4. Fuelio – Sledujte spotřebu a náklady na palivo

Fuelio je praktická aplikace, která pomáhá sledovat vaši spotřebu paliva a výdaje na cestách. Umožňuje snadno zaznamenávat náklady na tankování a udržovat přehled o vaší spotřebě. Díky tomu můžete lépe plánovat svůj rozpočet na cestách a hledat cesty, jak ušetřit.

5. TripAdvisor – Inspirace pro vaše cestovní zážitky

Na cestách chcete zažít něco nezapomenutelného. TripAdvisor je skvělým zdrojem inspirace, kde najdete informace o místních atrakcích, restauracích a aktivitách. Díky milionům recenzí od cestovatelů z celého světa můžete snadno najít ty nejlepší zážitky ve vaší blízkosti.

S těmito aplikacemi se cestování obytným vozem stává jednodušší a příjemnější. Umožní vám to nejen efektivně plánovat a navigovat na vašich cestách, ale také objevovat nové a vzrušující zážitky, které byste jinak možná přehlédli. A s našimi obytnými vozy, které vám poskytnou pohodlí a spolehlivost, máte skvělý základ pro nezapomenutelné dobrodružství.

Tak na co ještě čekáte, níže zadejte termín, který by vám vyhovoval a my se postaráme o zbytek. Je to opravdu jednoduché. Vyberte si termín, zobrazí se vám dostupné vozy a na 2 kliky máte vůz objednaný. Žádné skryté poplatky, vše přehledně na jednom místě.

http://www.karavany-strakonice.cz/admin/upload/clanky/ahorn-Canada-TU-2021-vorne-schrag-mit-Hintergrund-scaled.jpg
8.1.2022

Včasná rezervace je základ. Na léto se začínají pomalu plnit termíny. Snažíme se, aby v létě měl každý možnost využít auto celý týden, takže ideálně od soboty do soboty. Tento způsob je pro všechny ideální. 

 

Rezervujte si náš Ahorn na léto přímo ZDE - vyberte si termín a jeďte. 

 

Postup rezervace a placenÍ

Rezervaci na léto si můžete udělat už nyní s tím, že zaplatíte pouze polovinu půjčovného. Pošleme vám na mail fakturu, kterou uhradíte. Je třeba myslet na to, že dokud není první polovina půjčovného uhrazena, negarantujeme vám termín. Po zaplacení je auto již rezervováno. 

Druhou polovinu pak doplácíte 1 měsíc před plánovaným půjčením vozu. Opět na nic nemusíte myslet – pošleme vám na mail doklad k zaplacení.

Domluva ohledně půjčení a předání vozu

V den předání je potřeba složit jistotu ve výši 25 tisíc Kč, která slouží jako záloha pro případné poškození vozu. Jistota se vybírá v hotovost v den předání proti klíčkům od vozu. 

Měsíc před plánovanou zápůjčkou vám zavoláme, oznámíme nutnost doplatku a domluvíme se, co vše budete chtít připravit (ložní prádlo a podobně). V den výpůjčky (obvykle odpoledne daného dne) je vám auto k dispozici u nás ve Strakonicích. Není problém si tu na hlídaném a krytém parkovišti nechat vaše osobní vozidlo a jenom přesednout. 

My vás seznámíme se všemi funkcemi auta, dostanete od nás i podrobný návod a navíc, všechny naše zařízení máme natočené a manuály umístěné na našem youtube kanále, takže se vždy můžete snadno podívat, jak se dané zařízení ovládá. 

Vrácení vozu

Po vaší dovolené je potřeba obytné auto vrátit nejpozději do 11 hodin, abychom ho zase mohli připravit dalším zákazníkům. Zkontrolujeme ho, vypořádáme zálohu. Vše obvykle zvládneme do půl hodinky. 

strana: 12
rezervovat